עורך דין תמ"א 38 בראשון לציון

תוכנית מתאר ארצית מספר 38 (תמ"א 38) נוצרה במטרה לאפשר חיזוק של מבנים ובתים שנבנו לפני שנת 1980 ובכך לשפר את עמידותם בפני רעידות אדמה.
משרדנו מתמחה בייצוג דיירים במו"מ להסכם מול יזם/קבלן. במסגרת מערכת היחסים הסבוכה, חשוב מאוד להתייעץ או לקבל ייצוג משפטי מגורם מקצועי ומנוסה בתחום.
עו״ד זילברברג עוסק בתחום המשפטי של תמ״א 38 מזה שנים רבות והוא בעל ניסיון עשיר וידע רב בנושא וידע לשמור על הזכויות והאינטרסים שלכם מול היזם בצורה המיטבית.

אז מהי באמת תמ״א 38

תמ״א 38 היא למעשה תוכנית שהוכנה ביוזמת המועצה הארצית לתכנון ולבניה שיעודה הוא טיפול, מניעה והצלה של מבנים העומדים בסכנה מפני רעידות אדמה. נכון להיום, הוכנסו 4 תיקונים לתוכנית הקיימת.
על פי תיקון תמ"א 38/1, התכנית מציעה חיזוק מבנה קיים. במהלך שיפוץ וחיזוק המבנה, הדיירים זוכים לשיפוץ מקיף של המבנה ואף לתוספות והטבות כמו ממ״ד, מרפסות שמש ועוד. היזם מצידו, מקבל בדר״כ אחוזי בנייה על הגג.
על פי תיקון תמ"א 38/2, התכנית היא להריסת המבנה ובנייתו מחדש. במצב כזה, הדיירים זכאים כמובן למגורים חלופיים עד לתום הבניה.
משרד עו״ד זילברברג מתמחה בייצוג הדיירים מול היזם. ליווי הדיירים על ידי עורך דין מהתחום מקנה עבורם הגנה על זכויות, הבטחה לקבלת הבטחונות הראויים מהיזם, ומיקסום כללי של ההטבות שהם אמורים לקבל מהתכנית ולאורך כל הפרוייקט.

עו״ד זילברברג בעל ידע רב וניסיון עשיר בייצוג דיירים וייעוץ בענייני תמ״א 38 בראשון לציון ,בין אם מדובר בחיזוק בנין קיים ובין אם מדובר בהריסת המבנה והקמת בנין חדש על ידי היזם.

לפרטים ולמידע נוסף חייגו:
072-2570508

מידע נוסף

תמ״א 38 תיקון 2

בשנת 2010 שודרג והתרחב מקבץ התקנות של תכנית תמ״א 38, ועיקר השינויים מתמצה באפשרות של דיירי המבנה/בניין ליהנות מתוספות של זכויות הבנייה, ואף לאפשר מסגרת להריסה ובנייה מחדש של כל המבנה.
כלומר, במסגרת התיקון ניתן למעשה להרוס את הבניין הקיים ולבנות חדש במקומו, בזמן קצר משמעותית מפינוי בינוי ועם מינימום חסמים מהדיירים.

ההבדל בין תמ״א 38/1 לתמ״א 38/2

תיקון תמ"א 38/2 הרחיב את סל הזכויות למבנים עם קומה מפולסת ומאפשר להרוס את הבנין הקיים ולבנות בניין חדש במקומו. התיקון של תמ״א 38/2, הרחיב את האפשרויות על ידי בנייה מחודשת בהתאם לתקנים ההנדסיים המחמירים ביותר למניעת קריסה במקרים של רעידות אדמה.

המלצה

אני ושכני שכרנו את שירותיו של עו״ד זילברברג עבור יישום תכנית תמ״א 38. עו״ד זילברברג ייצג אותנו נאמנה בפני היזם והקבלן, קידם את האינטרסים שלנו, דאג לעדכן אותנו בכל עת בשינויים והתפתחויות של יישום התכנית בבניין שלנו, והכיר לנו מקרוב את מאפייני התכנית על שלל סוגיהם.

שאלות נפוצות

 • במה מתבטא השינוי שתמ״א 38 מוסיפה למבנים בכדי להגן עליהם?

  במסגרת תמ״א 38 מוסיפים למבנים מרחבים מוגנים, דירתיים או משותפים אשר יכולים בהחלט להציל חיים במידת הצורך, וכמובן להגביר את תחושת הביטחון של הדיירים.

 • כמה דיירים צריכים להסכים עבור יישום של תכנית תמ״א 38?

  יש צורך ברוב של 2/3 מבעלי הדירות אשר 2/3 מהרכוש המשותף צמוד לדירותיהם בכדי ליישם את התכנית, אך מובן כי עדיפה הסכמה כוללת. הדבר יבטיח ביצוע חלק ופשוט של התכנית, וימנע סיבוכים משפטיים.

 • כיצד מתבצע חיזוק המבנה בפועל, באמצעות התכנית?

  חיזוק המבנה מתוכנן על ידי מהנדסים ואדריכלים, לאחר התבוננות מעמיקה בבעיות הקיימות בו, ובהתאם לתקנים המחמירים ביותר. בפועל הדבר נעשה על ידי הוספת קירות תומכים, קורות פלדה, מסגרות ותוספות בנייה חיצוניות או פנימיות כמו ממ״ד, מעלית, קומות וכו.

 • את מי משרתת תכנית תמ״א 38

  תכנית תמ״א 38 מעודדת יזמים לבצע חיזוק מבנים ישנים, וכמובן שמשרתת גם את דיירי המבנה שנהנים מחידוש וחיזוק של הבנין הקיים.

ליצירת קשר

כתובת: מגדל היובל ק' 9, עין הקורא 10, ראשל”צ

טלפון: 077-9974549

פקס: 03-9563287

דוא"ל:

  טלפון: 077-9974549

  פקס: 03-9563287

  דוא"ל:

  כתובת: מגדל היובל ק' 9, עין הקורא 10, ראשל”צ

  כל הזכויות שמורות לעו”ד עמיחי זילברברג