אזרחות פולנית

החל משנת 2004 הוכרזה פולין כאחת ממדינות האיחוד האירופאי, ולפיכך אזרחות פולנית משמעותה אזרחות אירופאית לכל דבר. ככזו, מעניקה אזרחות פולנית לבעליה מעמד של אזרח בכל אחת ממדינות האיחוד האירופאי, ומקנה הטבות ויתרונות רבים, ביניהם: לימודים חינם במוסדות חינוך אירופאים מובילים או סבסוד, זכאות למגורים ברחבי האיחוד האירופאי, אפשרות עבודה באירופה, חופש תנועה בין מדינות, רכישת נכסים ונדל״ן באופן עצמאי ללא שותף מקומי, קבלת ויזת עבודה לארה״ב ועוד.
עו״ד עמיחי זילברברג מתמחה בהוצאת אזרחות פולנית לאזרחי ישראל הזכאים לכך. עו״ד זילברברג עוסק בתחום מזה שנים, ומקנה לישראלים רבים אזרחות פולנית ודרכון אירופאי.

השירותים שלנו


החל משנת 2004 הפכה פולין לאחת ממדינות האיחוד האירופי, ומאז נפתחה הדלת בפני רבבות ישראלים בעלי שורשים פולניים לזכות למעמד אזרח אירופאי.
הזכאות לאזרחות פולנית ולפיכך לאזרחות אירופאית קיימת עבור הרבה מאוד ישראלים, אך יחד עם זאת עודנה כרוכה בתהליכי בירוקרטיה ארוכים ומתמשכים.
במשרד עוה"ד עמיחי זילברברג, צוות מיומן המתמחה בתחום הוצאת אזרחות פולנית. ליווי הלקוח נעשה החל מהשלב הראשון בתהליך של בדיקת הזכאות ועד לקבלת הדרכון.
השלב הראשון והמכריע בהבטחת הזכאות לאזרחות פולנית הוא הוכחת אזרחות פולנית של קרוב משפחה שנולד בפולין באמצעות מסמכים פולניים. אנו מלווים את הלקוחות שלנו הן בהגשת הבקשה לזכאות, והן במציאה ואיתור של מסמכים פולניים במידה ואין להם כאלו.

משרדנו נותן שירות של בדיקת זכאות חינם לישראלים להם שורשים פולניים ואשר הסבים ו/או ההורים שלהם נולדו בפולין או בשטחים שהיו בפולין ערב מלחמת העולם השנייה. ההליך לקבלת אזרחות כולל תרגום טפסים ומסמכים, מילוי טפסים, אישורים נוטריונים ואישורי אפוסטיל. כל הפעולות הנ"ל נעשות על ידי המשרד מבלי להטריח את הלקוח. למשרדנו נציגות בפולין בעזרתה אנו מגישים את הבקשות ישירות לרשויות בפולין. ההתנהלות נעשית ישירות בפולין ולא דרך השגרירות הפולנית ובכך נחסך זמן רב ללא הצורך בתיווך של השגרירות.
משך הליך הבקשה תלוי במורכבות התיק ובהיקף ואיכות המסמכים בתיק. בד"כ ההליך אורך מספר חודשים למעט במקרים מורכבים יותר אשר עלולים לארוך זמן רב יותר. במקרים מסוימים יש צורך להגיש עררים על ההחלטות או ערעור לבתי המשפט. אנו מטפלים גם בערעורים ובהליכים המשפטיים באמצעות עורכי דין פולניים וממצים את כל ההליכים עד לקבלת האזרחות. לאחר קבלת האזרחות, ניתן לעתור לקבלת דרכון פולני בשגרירות פולין בת"א (או בשגרירות אחרת). משרדנו נותן את השירות של הכנת כל המסמכים וטפסי הבקשה הדרושים לקבלת הדרכון ומצייד את הלקוח בכל הדרוש לקבלת הדרכון. המשרד נותן גם שירות של קביעת תור לשגרירות באינטרנט, הליך העשוי להיות ארוך, קשה ומייגע.
אזרחות פולנית זכאות:

החוק הפולני מאפשר למי שמוכיח כי הינו צאצא של אזרח שנולד בפולין, לקבל אזרחות פולנית על סמך אזרחות הוריו או סביו. המועמד לאזרחות צריך להוכיח כי לא איבד את אזרחותו בנסיבות שהחוק הפולני מציב.
ניתן לעתור לקבלת אזרחות גם כאשר מי שנולד בפולין (סבא או סבתא רבא , סבא או סבתא או הורים) אינו עוד בין החיים. הזכאות לאזרחות פולנית איננה פגה כל עוד מוכחת האזרחות הפולנית של ההורה, הסב או האדם שנפטר.

החוק הפולני מציב תנאים שונים לאזרחות פולנית בהתאם לתקופות השונות. ישנם מקרים בהם מי שהיה אזרח פולני איבד את אזרחותו, לדוגמא:

 • גברים פולנים ששירתו בצבא זר לא פולני, אחרי מלחמת העולם השנייה ולפני תאריך 19 בינואר 1951.
 • נשים מעל גיל 18 שקיבלו אזרחות זרה לפני תאריך 19 בינואר 1951.

יתרונות

אזרח בפולין הא למעשה אזרח האיחוד האירופאי לכל דבר. החל משנת 2004 בה הצטרפה פולין למדינות האיחוד האירופי, מקנה הדרכון הפולני בשנים האחרונות, גבר משמעותית מספר הישראלים המבקשים אזרחות ודרכון פולני בשל היתרונות הרבים שמקנה האזרחות הפולנית. החוק הפולני הנוגע לתנאי קבלת האזרחות, סבוך ומורכב ומחייב התמצאות ובקיאות . פנייה לעו״ד זילברברג תבטיח בדיקה מעמיקה ומקצועית של זכאותכם לאזרחות וטיפול מקצועי, מהיר ויעיל בבקשה. לפונה מובטח יחס אישי וליווי צמוד ומקצועי לבקשה החל משלב בדיקת הזכאות וכלה בכל הבירוקרטיה הכרוכה בתהליך, לרבות הגשת עררים וערעורים במידת הצורך לבתי המשפט בפולין. מדוע להיעזר במשרד עוה"ד עמיחי זילברברג בתהליך הוצאת אזרחות פולנית?אפשרות לרכישת נדל״ן ומקרקעין חופשית וחוקית ללא הצורך בשותף מקומי.חופש תנועה ועבודה בכל מדינות האיחוד האירופאי בתנאים הזהים לחלוטין לתנאים של אזרחי המדינות זכות ללמוד ולקבל מלגות מלאות/חלקיות באוניברסיטאות/מוסדות השכלה מכל מדינות האיחוד האירופאי. להלן חלק מיתרונות הדרכון הפולני: יתרונות והטבות רבים ומגוונים.

למשרדנו נציגים בפולין הדואגים להגיש את הבקשה ישירות בפולין ללא הצורך לערב את השגרירות הפולנית, הליך המבטיח טיפול מהיר ויעיל יותר בבקשה.

המלצה

פניתי לעו״ד זילברברג בכדי להוציא לי וילדיי, דור שני ושלישי לסבים אזרחי פולין, אזרחות פולנית. שמעתי רבות על התהליך והבנתי שהוא רווי מורכבות, אך שמחתי לגלות עו״ד מקצועי ומנוסה, שיודע ומכיר מקרוב את החקיקה והדרישות של הגופים הפולניים. לאורך כל הדרך, עו״ד זילברברג ביצע במקצועיות את כל הנדרש בהתאם לאינפורמציה שנידבתי לו, ולאחר שמונה חודשים אני וילדי קיבלנו את האזרחות.

שאלות נפוצות

 • מה מקנה אזרחות ודרכון פולני?

  אזרחות ודרכון פולני מקנים אזרחות האיחוד האירופאי ואפשרות למחזיקים בו לעבוד, להתגורר וללמוד במדינות האיחוד האירופאי באותם התנאים של אזרחי מדינות האיחוד השונות.

 • איך ניתן לבדוק זכאות לאזרחות פולנית?

  משרדנו מבצע בדיקת זכאות חינם לכל האזרחים הישראלים אשר יש להם שורשים פולניים ומעוניינים לבדוק את זכאותם לקבלת דרכון פולני. הבדיקה מתבצעת ע"י מילוי שאלון קצר ובדיקת המסמכים שבידי המבקש , ככל שישנם.

 • באם אני זכאי לאזרחות פולנית, האם גם בת זוגתי זכאית?

  בעיקרון אזרחות ניתנת להעברה לצאצאים ללא הגבלת דורות אולם אינה ניתנת להעברה לבני זוג אלא אם כן בני הזוג עוברים להתגורר בפולין לתקופה שלא תפחת משלוש שנים.

 • האם פולין יכולה לדחות את הבקשה שלי לאזרחות פולנית?

  אם הבקשה עומדת בקריטריונים הקבועים בחוק הפולני, אין סיבה שהבקשה תידחה. יחד עם זאת, לשלטונות פולין יש שיקול דעת אם לקבל או לסרב לבקשה פרטנית ולכן לאופן הגשת הבקשה ולמסמכים המצורפים לה, חשיבות מרובה. במקרים המתאימים, יש מקום להגיש ערר למשרד הפנים הפולני או עתירה לבתי המשפט בפולין על מנת לאשר את הבקשה. לפעמים גורל הבקשה תלוי במסמכים אשר מוצאים בארכיונים השונים. החשיבות של טיפול מקצועי על ידי גורם הבקיא בחוק הפולני ולו ניסיון רב בהגשת בקשות לאזרחות, עשוי להיות קריטי לגורל בקשת האזרחות.

 • האם אצטרך לוותר על הדרכון הישראלי שלי על מנת לקבל דרכון פולני?

  בהחלט לא.  החוק הישראלי והן החוק הפולני מאפשרים להחזיק בכפל אזרחויות. ניתן להחזיק בו זמנית גם בשלוש אזרחויות לדוגמא אזרחות ישראלית, פולנית ואמריקאית בו זמנית.

 • האם לצורך קבלת האזרחות יש לדעת את השפה או להכיר את התרבות הפולנית?

  בניגוד למדינות אחרות כגון ספרד בה יש  דרישה לדעת את השפה המקומית, על מנת לקבל אזרחות פולנית אין צורך בידיעת השפה או התרבות הפולנית ודי בהגשת המסמכים המתאימים לקבלת האזרחות.

 • אילו חובות יוטלו עלי כאזרח פולני? ( שירות בצבא? תשלום מיסים?)

  כל עוד אינך תושב פולין, אין חובה עליך לשלם מיסים או לשרת בצבא הפולני. דהיינו ניתן רק ליהנות מיתרונות הדרכון הפולני ואין חשש שיוטלו עליך חובות כל שהן כל עוד אינך תושב המדינה.

ליצירת קשר

כתובת: מגדל היובל ק' 9, עין הקורא 10, ראשל”צ

טלפון: 077-9974549

פקס: 03-9563287

דוא"ל:

  טלפון: 077-9974549

  פקס: 03-9563287

  דוא"ל:

  כתובת: מגדל היובל ק' 9, עין הקורא 10, ראשל”צ

  כל הזכויות שמורות לעו”ד עמיחי זילברברג